About Bojnice

Bojnice sú jedinečné a každý návštevník si v tomto malom kráľovskom mestečku nájde niečo pre seba. Z množstva atrakcií dávame do pozornosti hlavne:

Bojnický zámok - jedna z najvýznamnejších a najznámejších pamiatok Slovenska, ktorá sa navštevuje počas celého roka. Okrem denných a nočných prehliadok je známy aj pre rôzne akcie ako sú napríklad: Valentín na zámku, Medzinárodný festival duchov a strašidiel, Rozprávkový zámok, Bojnické hudobné leto, Bojnický svetlonos, Vianoce na zámku a iné. Viac informácií.

Národná ZOO Bojnice - najstaršia ZOO na Slovensku, ktorá sa ako jediná na Slovensku môže popýšiť slonmi africkými. Rozprestiera sa na ploche takmer 42 hektárov, kde žije skoro 400 druhov zvierat, čo je momentálne najviac spomedzi ZOO na Slovensku. Viac informácií.

Kúpele Bojnice - miesto stvorené pre váš odpočinok a regeneráciu v liečebných bazénoch. Viac informácií.

Vyhliadka Čajka v oblakoch - novovybudovaná vyhliadka, kde si po výstupe s prevýšením 30 metrov môžete pri dobrej viditeľnosti pozrieť celé okolie Prievidze a Bojníc. Viac informácií.

Termálne kúpalisko Čajka - nachádza sa v tesnej blízkosti zámockých múrov, kde na vás čaká plavecký bazén a dva detské bazény napúšťané termálnou kúpeľnou vodou.

Múzeum praveku - v centre Bojníc sa nachádza jedna z najvýznamnejších archeologických lokalít na Slovensku - národná prírodná pamiatka Prepoštská jaskyňa. Známa je nálezmi prítomnosti neandertálskeho pračloveka. Múzeum sa nachádza pri vchode do jaskyne a je otvorené od mája do októbra. Viac informácií.

Región tiež ponúka pešie a cykloturistické trasy, lyžiarske strediská. Vybrať sa môžete aj na rybačku či poľovačku. Bojnice a okolie majú čo ponúknuť v akomkoľvek ročnom období. Tak neváhajte a navštívte nás.

Pozrite si videá o Bojnickom zámku:

Book your accommodation online quickly and easily!

Copyright © 2016 Penzión Maxim. All rights reserved.