About Bojnice

Bojnice sú jedinečné a každý návštevník si v tomto malom kráľovskom mestečku nájde niečo pre seba. Z množstva atrakcií dávame do pozornosti hlavne:

Bojnický zámok - patrí k najvýznamnejším a najznámejším pamiatkam Slovenska. Vyrástol na travertínovej skale,  tvoria ho dve časti: vnútorný a vonkajší hrad. Je dominantou Bojníc, strategicky postavený tak, aby bol viditeľný z väčšej časti horného Ponitria. V súčasnosti je Bojnický zámok celoročne využívaný.

Okrem klasických prehliadok počas dňa, ale aj nočné prehliadky, ktoré sú k dispozícii počas celého roka ponúka portfólio zámku mnoho mimoriadnych akcií, ako sú napríklad: Valentín na zámku / február / Medzinárodný festival duchov a strašidiel / v mesiaci máj /, Rozprávkový zámok / v mesiaci jún /, Bojnické hudobné leto / jún – september /, Bojnický svetlonos / november/, Vianoce na zámku / december / a iné. Bližšie informácie nájdete na internetovej stránke : www.bojnicecastle.sk

V tesnej blízkosti zámockých múrov sa nachádza letné termálne kúpalisko Čajka, kde na Vás čaká plavecký bazén a dva detské bazény napúšťané termálnou kúpeľnou vodou. Na zábavu a rekreačné využitie sú k dispozícií vodná kĺzačka, detské pieskovisko, volejbalové ihriská, obrí šach, hojdačky, voľné trávnaté plochy. Samozrejme tu nechýbajú stánky s rýchlym občerstvením.

V centre Bojníc sa nachádza jedna z najvýznamnejších archeologických lokalít na Slovensku. Je ňou národná prírodná pamiatka Prepoštská jaskyňa, ktorá je známa nálezmi prítomnosti neandertálskeho pračloveka. Pri vchode do jaskyne sa nachádza Múzeum praveku otvorené od mája do októbra. Podrobnejšie informácie sú uvedené na www.muzeumpraveku.sk

ZOO v Bojniciach patrí k zoologickým záhradám všeobecného typu, teda bez vyhradenej špecializácie. Je najstaršou ZOO na Slovensku. Rozprestiera sa na ploche takmer 42 hektárov, kde žije až 390 druhov zvierat, čo je momentálne najviac spomedzi ZOO na Slovensku.

Zaujímavosťou je, že africké slony nájdete na Slovensku jedine v bojnickej zoologickej záhrade. ZOO Bojnice v poslednom čase rozširuje početnosť svojich zverencov o málo známe druhy a neustále sa budujú nové expozície, so snahou zatraktívniť prehliadku návštevníkom. Bližšie informácie, ktoré sa týkajú ZOO nájdete na www.zoobojnice.sk.

Ak máte záujem o relax, odpočinok a regeneráciu v liečebných bazénoch, môžete navštíviť známe Bojnické kúpele, ktoré sú v niektorých liečebných domoch prístupné aj pre širokú verejnosť. Môžete navštíviť tri liečebne domy: LD Mier, LD Baník a LD Janov kúpeľ. LD Mier má jeden vonkajší bazén a tri vnútorné bazény. Vstup je dovolený osobám nad 15 rokov.

LD Baník má jeden vonkajší bazén a dva vnútorné bazény. Vstup dovolený aj s deťmi. LD Janov kúpeľ disponuje s jedným vnútorným bazénom, do ktorého majú dovolený vstup aj deti. Bližšie informácie o cenách a otváracích hodinách nájdete na internetovej stránke: www.kupele-bojnice.sk

Región ponúka pešie a cykloturistické trasy, lyžiarske strediská...... Vybrať sa môžete na prechádzky prírodou, zaujímavá je Bojnická Kalvária s novovybudovanou vyhliadkou, z ktorej si môžete pozrieť pri dobrej viditeľnosti celé okolie Prievidze a Bojníc, región je známy ako miesto pre úspešné poľovačky či rybačky.

Pozrite si videá o Bojnickom zámku:

Book your accommodation online quickly and easily!

Copyright © 2016 Penzión Maxim. All rights reserved.